1. W jakim celu mam wiązać Konto LIBRUS z kontem w systemie Synergia?

Powiązanie Konta LIBRUS z kontem w systemie Synergia jest konieczne do korzystania z aplikacji Librus zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i przez przeglądarkę internetową na portalu Librus Rodzina. Powiązanie tych kont jest również wymagane do zakupu niektórych usług i produktów w Sklepie na portalu Librus Rodzina, np. Mobilnych dodatków.

2. Jak powiązać konta z systemu Synergia z Kontem LIBRUS?

Wiązanie kont z systemu Synergia możliwe jest po założeniu Konta LIBRUS. Możesz to zrobić bezpośrednio po założeniu Konta LIBRUS, klikając Powiąż konta lub później na portalu Librus Rodzina oraz w aplikacji mobilnej Librus.

Po rozpoczęciu procesu wiązania kont zostaniesz poproszony o podanie loginu i hasła do systemu Synergia. W tym miejscu należy odpowiedzieć na pytanie „Czy masz więcej niż 16 lat?”. Odpowiedź twierdząca przekieruje nas do następnego kroku, którym jest przyznanie uprawnień i powiązanie kont (po uprzednim wyrażeniu przez Ciebie zgody) W przypadku osób młodszych niż 16 lat proces wiązania konta musi zostać potwierdzony przez rodzica lub opiekuna prawnego. W tym celu należy podać adres e-mail rodzica/opiekuna prawnego, na który zostaną przesłane informacje prawne oraz link umożliwiający powiązanie kont. Przesłany link będzie ważny przez 14 dni. Rodzic musi kliknąć w link, aby przyznać uprawnienia i powiązać konta.

Dodatkowo może pojawić się prośba o akceptację regulaminu systemu Synergia, jeżeli nie została wyrażona wcześniej.

Jeżeli nie powiążemy kont od razu po założeniu Konta LIBRUS, będzie to możliwe również w późniejszym czasie w aplikacji Librus.

3. Mam więcej niż jedno dziecko. Czy wszystkie konta z Synergii mogę powiązać z jednym Kontem LIBRUS? Czy muszę zakładać osobne Konta LIBRUS?

Aby powiązać konto z systemu Synergia należące do drugiego (i kolejnego) dziecka, nie ma potrzeby tworzenia kolejnego Konta LIBRUS. Wystarczy powiązać konta z systemu Synergia poszczególnych dzieci z jednym Kontem LIBRUS. Po powiązaniu będzie można wygodnie przełączać się pomiędzy kontami dzieci. Proces wiązania kont jest możliwy w przypadku dzieci uczęszczających do różnych szkół.

4. Czy muszę powiązać konta z systemu Synergia przy zakładaniu Konta LIBRUS, czy mogę to zrobić później?

Możesz powiązać konta z systemu Synergia w dowolnym momencie po założeniu Konta LIBRUS. Zachęcamy jednak do kontynuowania procesu wiązania kont od razu po założeniu Konta LIBRUS, aby móc korzystać z jego możliwości i wygodnie przeglądać dane ucznia za pomocą aplikacji Librus na portalu Librus Rodzina lub na urządzeniu mobilnym.

5. Nie mam skończonych 16 lat. Czy mogę sam/a wykonać proces wiązania kont?

Możesz samodzielnie rozpocząć proces wiązania Konta LIBRUS z kontem z systemu Synergia. Ponieważ nie masz ukończonych 16 lat, nie możesz sam wyrazić zgody na przekazanie danych z systemu Synergia do Konta LIBRUS. Musi to zrobić Twój rodzic lub opiekun prawny. Podczas procesu wiązania kont należy podać adres e-mail rodzica/opiekuna prawnego, na który zostaną przesłane informacje prawne oraz link umożliwiający powiązanie kont. Link będzie ważny przez 14 dni.

6. Wiążąc konta muszę podać adres e-mail rodzica/opiekuna prawnego. Dlaczego?

Jeżeli nie masz ukończonych 16 lat, nie możesz sam wyrazić zgody na przekazanie danych z systemu Synergia do Konta LIBRUS. Musi to zrobić Twój rodzic lub opiekun prawny. Dlatego prosimy o podanie adresu e-mail rodzica/opiekuna, na który wyślemy wszystkie informacje wraz z linkiem umożliwiającym akceptację wiązania kont.

7. Czy mogę usunąć powiązanie kont?

Tak, możesz usunąć powiązanie kont w dowolnym momencie. Aby to zrobić, należy wejść w Ustawienia Konta LIBRUS, następnie w “Powiązane konta Synergia” i kliknąć przycisk “Usuń” przy wybranym koncie.

8. Dlaczego nie mogę powiązać swojego konta z systemu Synergia z Kontem LIBRUS?

a. Upewnij się, że wprowadzasz poprawny login i hasło do konta z systemu Synergia. Jeśli jedno z nich jest niepoprawne otrzymasz stosowny komunikat. Jeśli nie pamiętasz swojego hasła skorzystać z funkcji Przypomnij hasło lub skontaktuj się ze szkołą.

b. Dla niektórych szkół dedykowana jest tylko aplikacja mobilna Nasze Szkoły. Jeśli powinieneś pobrać tę aplikację, otrzymasz stosowny komunikat. Użytkownicy aplikacji Nasze Szkoły mogą korzystać z niej jedynie na urządzeniach mobilnych – widok aplikacji na portalu Librus Rodzina (przez przeglądarkę internetową) nie jest dla nich dostępny.

c. Istnieje możliwość, że Twoja szkoła nie podpisała z firmą Librus odpowiedniej umowy umożliwiającej Ci automatyczne przenoszenie swoich danych zgodnie z RODO do innego Administratora. Umowa taka umożliwia m.in. powiązanie kont rodziców i uczniów z systemu Synergia z założonymi przez nich Kontami LIBRUS (usługa firmy Librus). Jeśli taka sytuacja miała miejsce, podczas procesu wiązania kont otrzymasz stosowny komunikat. W takim przypadku prosimy o kontakt bezpośrednio ze szkołą.

d. Istnieje także możliwość, że Twoja szkoła/organ prowadzący nie skorzystał z odpowiedniej oferty Librus, która umożliwia rodzicom i uczniom korzystanie z jednej z proponowanych przez nas aplikacji mobilnych. W takim wypadku prosimy o kontakt bezpośrednio ze szkołą.

9. Jakie moje dane są pobierania z systemu Synergia i zapisywane w Koncie LIBRUS oraz aplikacji Librus? Czy mogę je w dowolnym momencie usunąć?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych z przechowywaniem i przetwarzaniem danych osobowych w ramach usług Konta LIBRUS można znaleźć w naszej polityce prywatności dostępnej tutaj.