1. Jak rozpocząć korzystanie z aplikacji?

Aby skorzystać z aplikacji na urządzeniu mobilnym, należy pobrać aplikację mobilną Librus tutaj lub w sklepie z aplikacjami, a następnie zainstalować ją na urządzeniu. Następnie należy założyć Konto LIBRUS — aplikacja automatycznie przeniesie do procesu rejestracji konta. W dalszej kolejności należy powiązać Konto LIBRUS z przynajmniej jednym kontem z systemu Synergia.

Korzystanie z aplikacji Librus w przeglądarce internetowej na portalu Librus Rodzina nie wymaga instalacji aplikacji. Okno aplikacji znajduje się bezpośrednio na stronie głównej portalu. Wystarczy założyć Konto LIBRUS i powiązać je z przynajmniej jednym kontem z systemu Synergia.

2. Jak mogę ponownie zalogować się do aplikacji mobilnej Librus?

Od roku szkolnego 2018/2019 do aplikacji można zalogować się jedynie przy pomocy loginu i hasła z Konta LIBRUS.

3. Jak pobrać aktualizację do najnowszej wersji aplikacji mobilnej?

Jeśli aktualizacje nie pobierają się automatycznie, aplikację należy zaktualizować ręcznie w sklepie z aplikacjami mobilnymi.

Dla platformy Android:

  • 1. otwórz sklep Google Play,
  • 2. korzystając z wyszukiwarki sklepu znajdź aplikację Librus,
  • 3. kliknij Aktualizuj.

Dla platformy iOS:

  • 1. otwórz App Store,
  • 2. przejdź do zakładki Uaktualnienia,
  • 3. wyszukaj aplikację Librus,
  • 4. kliknij Uaktualnij.

4. Jak mogę aktywować wariant Mobilne dodatki dla konta mojego dziecka?

Wariant Mobilne dodatki można aktywować bezpośrednio w aplikacji mobilnej po jej zainstalowaniu (zakup wewnątrz aplikacji), wybierając opcje zakupu wariantu Mobilne dodatki oraz w Sklepie na portalu Librus Rodzina po zalogowaniu do Konta LIBRUS i powiązaniu z nim konta z systemu Synergia, dla którego chcemy zakupić Mobilne dodatki.

5. Jak długo usługa w wariancie Mobilne dodatki będzie aktywna?

Usługa w wariancie Mobilne dodatki będzie aktywna od dnia jej aktywacji do najbliższego 30 czerwca. Aktywacja dotyczy wszystkich funkcji i modułów dostępnych w ramach wariantu Mobilne dodatki. W okresie letnich wakacji (lipiec i sierpień), w miarę możliwości technicznych, wariant Mobilne dodatki będzie również aktywny bez dodatkowych opłat. Po tym terminie należy powtórnie aktywować wariant Mobilne dodatki bezpośrednio w aplikacji lub w Sklepie na portalu Librus Rodzina , aby móc z niego korzystać w kolejnym roku szkolnym.