1. Dla kogo przeznaczone jest Konto LIBRUS?

Konto LIBRUS przeznaczone jest dla każdego internauty w szczególności dla rodziców i uczniów. Część usług oferowanych w jego ramach staje się dostępna dopiero wtedy, kiedy użytkownik powiąże je z kontem w systemie Synergia. Konto LIBRUS można założyć i obsługiwać za pośrednictwem portalu Librus Rodzina.

2. Do czego mogę wykorzystywać Konto LIBRUS?

Konto LIBRUS umożliwia dokonywanie zakupów w sklepie na portalu Librus Rodzina i korzystanie z ekskluzywnych rabatów na wybrane produkty i usługi. Konto LIBRUS, po powiązaniu z kontem w systemie Synergia, umożliwia również korzystanie z Aplikacji Librus na urządzeniach mobilnych (aplikacja mobilna Librus) oraz przez przeglądarkę internetową na portalu Librus Rodzina (widżet).

3. Jak założyć Konto LIBRUS?

Na portalu Librus Rodzina kliknij Załóż konto. Następnie postępuj zgodnie z instrukcją: podaj swój adres e-mail, hasło, zaakceptuj regulamin. Na podany adres mailowy wyślemy link aktywacyjny. Po jego kliknięciu Twoje konto zostanie aktywowane. Jeżeli posiadasz konto w systemie Synergia i będziesz chciał je powiązać z Kontem LIBRUS, będzie to możliwe zaraz po założeniu Konta LIBRUS.

Konto LIBRUS możesz też założyć bezpośrednio w aplikacji mobilnej Librus. Ta metoda dedykowana jest jednak osobom, które nie tylko chcą założyć Konto LIBRUS, ale również powiązać je z kontem w systemie Synergia i korzystać z samej aplikacji mobilnej służącej m.in. do przeglądania danych pobieranych z dziennika elektronicznego.

Jeśli masz poniżej 13 lat, akceptacji regulaminu Konta LIBRUS musi dokonać Twój rodzic lub opiekun prawny. W czasie rejestracji podaj jego adres e-mail, na który wyślemy regulamin wraz z linkiem umożliwiającym jego akceptację. Zostaną wysłane dwie wiadomości. Jedna do Ciebie, żebyś potwierdził chęć założenia konta, a druga do rodzica/opiekuna prawnego z prośbą o akceptację regulaminu. Dopiero kiedy obie czynności zostaną wykonane (aktywacja i akceptacja regulaminu), będziesz mógł korzystać ze swojego konta.

4. Otrzymałem ze szkoły login i hasło. Jak mam się zalogować do Konta LIBRUS?

Otrzymane w szkole login i hasło to dane służące do logowania się do systemu Synergia, a nie do Konta LIBRUS. Aby korzystać z Konta LIBRUS musisz dokonać odrębnej rejestracji na portalu Librus Rodzina – opis, jak to zrobić, znajduje się w pytaniu nr 3.

Konto LIBRUS i konto z systemu Synergia to dwa różne konta. Po założeniu konta LIBRUS (loginem do Konta LIBRUS stanie się Twój adres e-mail) możesz je powiązać z kontem z systemu Synergia. Jeżeli będziesz chciał to zrobić, otrzymane w szkole login i hasło do systemu Synergia wykorzystasz właśnie w tym celu.

5. Nie mam ukończonych 13 lat. Czy mogę samodzielnie założyć Konto LIBRUS?

Możesz samodzielnie rozpocząć proces zakładania Konta LIBRUS, ale ponieważ nie masz ukończonych 13 lat, to akceptacji regulaminu Konta LIBRUS musi dokonać Twój rodzic lub opiekun prawny. W procesie rejestracji Konta LIBRUS poprosimy Cię o podanie adresu e-mail rodzica/opiekuna, na który wyślemy regulamin wraz z linkiem umożliwiającym jego akceptację.

6. Mam ukończone 13 lat, ale mam mniej niż 16 lat. Czy do założenia Konta LIBRUS potrzebuję zgody rodziców/opiekunów prawnych?

Możesz samodzielnie założyć Konto LIBRUS.

7. Po co mam powiązywać Konto LIBRUS z kontem w systemie Synergia?

Powiązanie Konta LIBRUS z kontem w systemie Synergia jest konieczne do korzystania z Aplikacji Librus zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i przez przeglądarkę internetową na portalu Librus Rodzina. Powiązanie tych kont jest również wymagane do zakupu niektórych usług i produktów w Sklepie na portalu Librus Rodzina, np. Mobilnych dodatków.

8. Nie mam ukończonych 13 lat. Czy mogę samodzielnie powiązać Konto LIBRUS z kontem w systemie Synergia?

Jeżeli nie masz ukończonych 13 lat, to podczas procesu wiązania Konta LIBRUS z kontem z systemu Synergia, poprosimy Cię o podanie adresu e-mail Twojego rodzica lub opiekuna prawnego. Na jego adres wyślemy wiadomość z linkiem umożliwiającym wyrażenie zgody na powiązanie kont oraz prośbę o akceptację regulaminu systemu Synergia. Dopiero po wyrażeniu zgody przez rodzica/opiekuna prawnego, Twoje Konto LIBRUS zostanie powiązane z kontem z systemu Synergia.

9. Mam ukończone 13 lat, ale mam mniej niż 16 lat. Czy mogę samodzielnie powiązać Konto LIBRUS z kontem w systemie Synergia?

Jeżeli masz ukończone 13 lat, ale mniej niż 16 lat, to podczas procesu wiązania Konta LIBRUS z kontem z systemu Synergia, poprosimy Cię o podanie adresu e-mail rodzica lub opiekuna prawnego. Na jego adres wyślemy wiadomość z linkiem umożliwiającym wyrażenie zgody na powiązanie kont. Dopiero po wyrażeniu zgody przez rodzica/opiekuna prawnego, Twoje Konto LIBRUS zostanie powiązane z kontem z systemu Synergia.

10. Ile kosztuje założenie z Konta LIBRUS?

Założenie Konta LIBRUS jest bezpłatne. Bezpłatne jest również korzystanie z Aplikacji Librus w wariancie „Dostęp do e-dziennika”, zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i portalu Librus Rodzina.

11. Na jakich urządzeniach mogę korzystać z Konta LIBRUS?

Korzystanie z Konta LIBRUS, portalu Librus Rodzina oraz, Aplikacji Librus wymaga komputera lub innego urządzenia, na którym możliwe jest uruchomienie jednej z popularnych przeglądarek internetowych oraz dostępu do sieci Internet. Jeśli przeglądarka nie będzie zaktualizowana, użytkownik zostanie o tym poinformowany i poproszony o aktualizację przeglądarki.

Do korzystania z aplikacji Librus w wersji mobilnej konieczne jest urządzenie mobilne z systemem operacyjnym iOS 9x, Android z wersją 4.2 lub wyższą, pobranie i zainstalowanie aplikacji oraz zalogowanie się do swojego Konta LIBRUS. Instalacja i korzystanie z Aplikacji Mobilnej może wymagać akceptacji dodatkowych regulaminów platform mobilnych, takich jak Google Play lub App Store.

12. Czy Konto LIBRUS i aplikacja Librus to to samo?

Nie. Aby korzystać z aplikacji Librus, konieczne jest założenie Konta LIBRUS. Konto LIBRUS umożliwia dokonywanie zakupów w Sklepie na portalu Librus Rodzina i korzystanie z ekskluzywnych rabatów na wybrane produkty i usługi. Konto LIBRUS, po powiązaniu z kontem w systemie Synergia, umożliwia również korzystanie z Aplikacji Librus na urządzeniach mobilnych (aplikacja mobilna Librus) oraz przez przeglądarkę internetową na portalu Librus Rodzina (widżet).

13. Czy Konto LIBRUS umożliwia mi zakup usług dostępnych w Sklepie na portalu Librus Rodzina?

Tak. Dzięki Kontu LIBRUS możesz kupować produkty i usługi w Sklepie na portalu Librus Rodzina oraz korzystać z ekskluzywnych rabatów.

15. Jakie dane przekazuję firmie Librus zakładając Konto LIBRUS oraz wiążąc je z kontem w systemie Synergia?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych z przechowywaniem i przetwarzaniem danych osobowych w ramach usług Konta LIBRUS można znaleźć w naszej polityce prywatności dostępnej tutaj.

16. Mój link aktywacyjny nie dotarł na skrzynkę e-mail. Co mogę zrobić?

 1. W pierwszym kroku sprawdź czy wiadomość z linkiem nie trafiła do spamu lub do innego folderu w poczcie jak np. folder Oferty, Usługi, Rozrywka itp. Nazwy dodatkowych folderów mogą się różnić w zależności od usługodawcy.
 2. Następnie upewnij się, że link został wysłany na właściwy adres e-mail. Po założeniu Konta LIBRUS, pojawi się komunikat, na którym widnieje adres e-mail, na który została wysłana wiadomość. Jeżeli zamknąłeś/zamknęłaś już ten widok, kliknij przycisk Odśwież i upewnij się, że przy zakładaniu konta podałeś/podałaś prawidłowy adres e-mail.
 3. Jeżeli adres e-mail jest prawidłowy, to prosimy o chwilę cierpliwości. W przypadku niektórych kont pocztowych dostarczenie wiadomości może zostać opóźnione o kilka godzin.
 4. Jeżeli od założenia konta minęło więcej niż 24 godziny, to prosimy o wylogowanie się z Konta LIBRUS, a następnie zalogowanie się ponownie na konto lub kliknięcie w opcję "Odśwież". Pojawi się przycisk Wyślij link ponownie. Po kliknięciu w niego, link aktywacyjny zostanie ponownie wysłany na Twoje konto e-mail. Otrzymasz również informację na jaki adres e-mail został on ponownie wysłany. UWAGA - jeśli link zostanie wysłany ponownie, wcześniej wysłane linki przestaną być aktywne i będzie należało zaczekać na otrzymanie wiadomości z ostatnio wygenerowanym linkiem.

Pamiętaj także, że serwisy pocztowe mają różny czas pobierania wiadomości z serwera, dlatego okres oczekiwania na link może być inny w zależności od tego, na jakim portalu masz założone swoje konto pocztowe. W przypadku niektórych serwisów informacyjnych oferujących konta e-mail niskiej jakości, czas ten może wynosić ponad 1 godzinę!

17. Link aktywacyjny wysłany do rodzica nie dotarł. Co mogę zrobić?

W pierwszym kroku aktywuj swoje Konto LIBRUS. Po zalogowaniu się do konta, otrzymasz informację, że konto oczekuje jeszcze na potwierdzenie przez rodzica/opiekuna wraz z adresem e-mail rodzica, na który wysłano link.

Jeżeli chcesz ponownie wysłać wiadomość do rodzica/opiekuna, to kliknij w link „potrzebuję pomocy” znajdujący się pod przyciskiem Odśwież. Po kliknięciu pojawią się możliwe opcje:

 • 1) Ponowne wysłanie linka do rodzica na wskazany wcześniej adres e-mail
 • 2) Zmiana adresu e-mail rodzica, jeżeli chciałbyś podać adres e-mail innej osoby.

Poproś rodzica, aby sprawdził czy wiadomość z linkiem nie trafiła do spamu lub do innego folderu w poczcie.

Pamiętaj także, że serwisy pocztowe mają różny czas pobierania wiadomości z serwera, dlatego okres oczekiwania na link może być inny w zależności od tego, na jakim portalu masz założone swoje konto pocztowe. W przypadku niektórych serwisów informacyjnych oferujących konta e-mail niskiej jakości, czas ten może wynosić ponad 1 godzinę!

18. Jak bezpiecznie logować się do Konta LIBRUS?

 • Zwróć uwagę, czy adres strony jest poprawny – najlepiej wpisz go ręcznie (rodzina.librus.pl).
 • Sprawdź, czy adres strony poprzedzony jest https://.
 • Sprawdź, czy przy adresie strony widnieje ikona zamkniętej kłódki.
 • Uważaj na prośby o instalację dodatkowego oprogramowania (np. certyfikatu, programu, aplikacji antywirusowej) – to może być próba oszustwa.
 • Nie ujawniaj nikomu swojego hasła do Konta LIBRUS. Nie zapisuj go w ogólnodostępnych miejsca (w pliku tekstowym na komputerze czy w zeszycie chowanym w plecaku).
 • Kiedy logujesz się do Konta LIBRUS z komputera publicznego, np. w szkole, w bibliotece czy kafejce internetowej, pamiętaj o tym, aby zawsze po zakończeniu pracy wylogować się ze swojego konta. Ze względu na wygodę użytkowania, Konto LIBRUS nie wyloguje Cię automatycznie po zamknięciu przeglądarki.
 • Pamiętaj również, aby nie zapamiętywać haseł lub loginów w przeglądarkach na komputerach, z których mogą korzystać również inne osoby.
 • W ustawieniach Konta LIBRUS, zawsze możesz dokonać zmiany swojego hasła.